Jak fotit super makro levně bez makroobjektivu – reverzní technika (první část)

Jak fotit super makro levně bez makroobjektivu – reverzní technika (první část) 602 400 Karel Chytil

Úvod

Napsat souhrnný článek o technice reverzního uchycení objektivu je vcelku složitý proces, zejména kvůli mnoha teoretickým a praktickým poznatkům a nastoleným otázkám co vynechat, do jaké míry zabrousit, aby se stále jednalo o obecný článek, jaké parametry dodržet. Přesto se pokusím stručně a jednoduše popsat problematiku, jak pro ty čtenáře fotografy, kteří se s reverzem nikdy nesetkali, tak pro ty, kteří ať už zkoušeli či se zajímali o tento, v minulosti velmi oblíbený a levný, postup zhotovování snímků (reverzní technika).

read more

Obraz

Ezechielova vize – Rafael

Ezechielova vize – Rafael 1200 1667 Karel Chytil

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zde leží Rafael, kterého se za jeho života příroda obávala, a po jeho smrti chtěla sama zemřít.

read more

Art photographers

Art photographers 150 150 Karel Chytil

Umělecká fotografie

Většina fotografů a znalců světa se v průběhu svého života setká s pojmem umělecká fotografie. Estetická fotografie. Fine art fotografie. Tuze fajn fotografie. Divná fotografie. Definice pojmu je nejednotná a v jistých vědeckých kruzích i rozporuplná. Nám bude stačit jednoduchá pomůcka – jedná se o dílo, které vizuálně a esteticky vypadá zcela jinak než vaše fotografie.

Definováním typů uměleckých fotografů (v mé terminologii snímacích estétů) se zabývala již Rada Starších a Střízlivých ve večerních hodinách v létě roku devatenáct set po Kristu. Roční období bylo zvoleno čistě z důvodů pozorovacích – obecně teplé měsíce přejí výskytu subjektů. Vycházel jsem z původních pramenů uložených na půdě domku v Saint-Denis. Vzhledem k utajení místa nálezu nemohu sdělit přesnou polohu, ale našli byste jej necelých devět a půl kilometru od středu Paříže.

read more

It is Friday

It is Friday 150 150 Karel Chytil

Dnes to vidím na některé dodělávky uhlem, digitální malbu a snad i nějaké nové návrhy. Krásný pátek všem bez rozdílu
new_projects

Múza

Múza 150 150 Karel Chytil

Múza

Karel Chytil

Svit kmitá Tmou –
Struny Tónů bortí
Lana pavučin
Propletené…
Ruce milenců
read more

Back to top