Reverzní technika, fotografie kobylky, Karel Chytil

How to Shoot Super Macro on a Budget Without a Macro Lens – Reverse Lens Technique (Part One)

How to Shoot Super Macro on a Budget Without a Macro Lens – Reverse Lens Technique (Part One) 602 400 Karel Chytil

Introduction

Writing a comprehensive article about the technique of reverse lens mounting is a rather complex process, mainly due to the many theoretical and practical considerations and the questions of what to omit and how deep to delve in order to keep the article general, while maintaining the necessary parameters. Nevertheless, I will attempt to describe the issue briefly and simply, both for readers who are photographers and have never encountered reverse lens mounting, as well as for those who have tried or are interested in this previously popular and inexpensive method of capturing images (reverse technique).

read more

Ezechielova vize, obraz

Ezechielova vize – Rafael

Ezechielova vize – Rafael 1200 1667 Karel Chytil

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zde leží Rafael, kterého se za jeho života příroda obávala, a po jeho smrti chtěla sama zemřít.

read more

Art photographers

Art photographers 150 150 Karel Chytil

Umělecká fotografie

Většina fotografů a znalců světa se v průběhu svého života setká s pojmem umělecká fotografie. Estetická fotografie. Fine art fotografie. Tuze fajn fotografie. Divná fotografie. Definice pojmu je nejednotná a v jistých vědeckých kruzích i rozporuplná. Nám bude stačit jednoduchá pomůcka – jedná se o dílo, které vizuálně a esteticky vypadá zcela jinak než vaše fotografie.

Definováním typů uměleckých fotografů (v mé terminologii snímacích estétů) se zabývala již Rada Starších a Střízlivých ve večerních hodinách v létě roku devatenáct set po Kristu. Roční období bylo zvoleno čistě z důvodů pozorovacích – obecně teplé měsíce přejí výskytu subjektů. Vycházel jsem z původních pramenů uložených na půdě domku v Saint-Denis. Vzhledem k utajení místa nálezu nemohu sdělit přesnou polohu, ale našli byste jej necelých devět a půl kilometru od středu Paříže.

read more

It is Friday

It is Friday 150 150 Karel Chytil

Múza

Múza 150 150 Karel Chytil

Múza

Karel Chytil

Svit kmitá Tmou –
Struny Tónů bortí
Lana pavučin
Propletené…
Ruce milenců
read more

Back to top